Dachstein - Tauern- Region

Od doby, kdy se čtyři nejdůležitější lyžařské oblasti ležící kolem údolí řeky Enns spojily lanovkami a sjezdovými tratěmi do jedné jediné lyžařské houpačky, patří Dachstein – Tauern – Region mezi špičková rakouská lyžařská centra. Soutěže světového poháru ve sjezdovém i klasickém lyžování a stále nové nabídky propůjčují regionu sportovní atmosféru, kterou ještě umocňuje bezprostřední štýrská vlídnost.

Lyžařská houpačka mezi Hauser Kaibling, Planai, Hochwurzen a Reiteralm je jedním z hlavních lákadel sportovní oblasti Schladming – Ramsau / Dachstein. Tady je největší možnost výběru sjezdových tratí a lanovek a každý z kopců představuje jednu atraktivní lyžařskou oblast. Přestože je nabídka sjezdových tratí obrovská, lyžařští nadšenci navštěvují především FIS trať na Planai ve Schwärmen, která byla, ještě v době, kdy se na ní pořádaly závody, jednou z vůbec nejrychlejších sjezdových tratí světového poháru.

Centrem oblasti, a to nejen z pohledu sportovního, je udržované městečko Schladming, kterému byla městská práva propůjčena již v roce 1322. Ve středověku pracovali tisíce horníků v dolech, hledali stříbro, měď, zinek a další rudy a dolovali bohatství hor. Tuto dobu připomíná městská brána a zbytky hradeb.