Dachstein - West

Velmi oblíbenou lyžařskou oblastí je Dachstein-West. Oceníte rozlehlost areálu, který se nachází na západních svazích Dachsteinu a na hřebenech Salzburských Dolomitů.

Hlavní areál Dachstein-West je velmi kvalitním střediskem, které ocení zejména rodiče s malými dětmi. Pro ty nejmenší lyžaře jsou zde připravené různé zábavné programy a můžou se zde učit lyžovat v lyžařských školkách. O tom, že jde skutečně o místo pro rodinnou dovolenou, svědčí i titul „nejsympatičtější rodinné středisko“, který byl tomuto lyžařskému středisku udělen.

Lyžařská oblast nabízí mnohé upravované trasy i pro běžkaře a na své si přijdou i snowboardisté, kterým lze doporučit např. snowpark v Russbachu.

Na jeden skipas lze lyžovat od Salzkammergutu až po Lammertal.

Skipasy s platností od 1,5 dne platí také v 7 následujících regionech: Katrin - Bad Ischl, Krippenstein - Obertraun, St. Martin, Lungötz, Postalm, Feuerkogel - Ebensee a Karkogel - Abtenau.

Denní provozní doba
Vleky a lanovky: 9:00 do 16:00 hodin
Pokladny: 8:30 až 16:30 hodin
Předprodej vícedenních skipasů: den předem od 15 hodin
Sjezdovky jsou uzavřeny od 16:30 hod do 08:00 hodin
Mimo sezóny (před sezónou a po sezóně) a při nedostatku sněhu může dojít k omezení provozu lyžařských zařízení.

Freesports Arena Krippenstein:
Pro ty zkušenější z rodiny je jízda z Krippensteinu opravdovou změnou. Se svým jedenáctikilometrovým sjezdem a výškovým rozdílem 1.500 m je sjezdovka z Krippensteinu pro lyžaře a snowbordisty opra

vdovým zážitkem.

Druh Počet Popis
1 4 sedačková
3 Kotvové vleky
3 Kabinkové lanovky

www.krippenstein.com
info@krippenstein.com

Katrin - Bad Ischl
Kdo má chuť na dlouhý sjezd, je na správné adrese. Sjezdovka dlouhá cca 4 km (středně obtížná) vede až do údolí. Pro ty, kteří vyznávají freeriding, je vhodná trasa o délce cca 2,8 km. Přímo u lanovky v údolí byly vystavěny dětské vleky, v provozu je lyžařská škola a lze si zapůjčit i lyžařskou výbavu.

Druh Počet Popis
1 Otočná kabinková lanovka
1 2 sedačková lanovka
Dětské vleky v údolí

www.katrinseilbahn.com
info@katrinseilbahn.com


Abtenau
Abtenauské lanovky Vás a Vaši rodinu vyvezou do překrásné lyžařské oblasti Dachstein West, vhodné především pro děti. Široké a velice kvalitně upravené sjezdovky o různém stupni obtížnosti jsou potěšením pro každého lyžaře, snowbordistu a celou rodinu.

Druh Počet Popis
1 6 sedačková lanovka,8-kabinková lanovka
2 Kotvové vleky
3 Kotvové vleky (talířové) v dět. parku
3 Sáňkářská dráha s osvětlením

www.karkogel.com
info@karkogel.com


St. Martin/Lungötz
Lammertal, se svými 150 km běžeckých tratí, je tím pravým místem pro ty, kteří hledají odpočinek mimo sjezdovku. 40 km běžeckých tratí jak v Abtenau, tak i v  St. Martin – Lungötzu splní všechna Vaše očekávání. Běžecká trať – Panorama mezi St. Martinem a Lungötzem zaručuje obměnu a odpočinek během dovolené.

Druh Počet Popis
5 Kotvové vleky


Postalm
Postalm Arena s centrem Postalm Aktiv mezi  jezerem Wolfgangsee a údolím Lammertal je ideální rodinná lyžařská oblast pro mladé i starší. Dovolená v největší rakouskě oblasti horských pastvin slibuje dobrodružství ve sněhu jak pro začátečníky, tak i pokročilě.

Druh Počet Popis
1 2 sedačková lanovka
7 Kotvové vleky
100 m Kouzelný koberec

www.postalm.at


Ebensee/Feuerkogel
Rodinná lyžařská oblast v Ebensee u Traunského jezera.
Mnohostranná nabídka na Feuerkogelu se postará o to, abyste se tady ani chvilku nenudili. Můžete si vybrat procházky na sněžnicích a s pochodněmi, výlety na lyžích, noční lyžování a celou řadu dalších atrakcí. Najdete zde také lyžařskou školu i pro snowboard, kde se rychle naučíte lyžovat. Pro ty nejmenší je připraven dětský park. Příjemné posezení v horské chatě Vám zpříjemní lyžařský den.

Druh Počet Popis
1 Kabinková lanovka
1 2 sedačková lanovka
5 Kotvové vleky
1 Kouzelný koberec

www.feuerkogel.net