Filmotéka

Zelňačka
Režie: Jean Girault
Hrají: Louis de Funés, Jean Carmet, Jacques Villeret, Claude Gensac
Země: France
Žánr: Sci-Fi,Comedy
Délka: 98 minut

Claude Ratinier a Francis Charesse, dva francouzští rolníci, žijí v oblasti zvané Le Bourbonnais šťastně svůj poklidný venkovský život, který nade vše milují, a který si zpříjemňují nejen červeným vínem jiskřivé chuti. Jedné noci však na pozemku jednoho z nich přistane létající talíř z planety Oxo a to zcela rozvrátí jejich klid. Mírumilovný mimozemšťan se totiž po důkladné prohlídce života pozemšťanů, která se pochopitelně neobejde bez poněkud komických nehod a omylů, zamiluje do jejich výtečné zelňačky a je za ni ochoten splnit jakékoli přání

Křidýlko nebo stehýnko

Režie: Claude Zidi
Hrají: Louis de Funés, Coluche, Ann Zacharias, Julien Guiomar
Země: France
Žánr: Comedy
Délka: 101 minut

Dejte pozor - dnes ochutnává sám Louis de Funčs! Charles Duchemin je vydavatelem slavného průvodce gastronomií a nekorunovaným králem labužníků. Proto cestuje bez přestávky a inkognito po celé zemi, aby prozkoumal francouzskou gastronomii. Charles doufá, že v jeho šlépějích se vydá i jeho syn Gérard, který sice zdědil po svém otci smysl pro chutě, ale přednost dává práci v cirkusu, kde vystupuje inkognito jako klaun. Otec však chce za každou cenu dosáhnout svého. Situaci ještě více zkomplikuje otcova nová sekretářka, která padne Gérardovi do oka… ve svých soudech je Duchemin neúprosný - jídlo je přece jedna ze slavných tradic sladké Francie, a tak má i mezi restauratéry mnoho nepřátel. Tím nejzavilejším je Tricatel - majitel mnoha restaurací, zakladatel a propagátor „tovární syntetické kuchyně“. S tím vším by si Duchemin určitě poradil, kdyby ovšem neztratil svou nejmocnější zbraň - CHUŤ!

Lakomec
Režie: Louis de Funés, Jean Girault
Hrají: Louis de Funés, Frank David, Hervé Bellon, Georges Audoubert
Země: France
Žánr: Comedy
Délka: 117 minut

Starý skrblík Harpagon žije velmi střídmým životem, přestože se mu podařilo nahromadit značné bohatství. Aby ho nikdo neokradl, většinu svých zlatých mincí uschová do pevné truhly, kterou v noci zakope na zahradě. Jenže po čase začne mít Harpagon pocit, že by mohl být ještě bohatší. Rozhodne se proto, že svou dceru provdá za majetného nápadníka, který navíc nevyžaduje od nevěsty žádné věno. Sám se chce ve stejný den, aby co nejvíce ušetřil, oženit s bohatou dědičkou. Avšak jeho dokonalý plán má několik háčků. Dcera je až po uši zamilovaná do úplně jiného mladíka a dědička, kterou si chce vzít, se zamiluje do jeho vlastního syna...

Jeden hot a druhý čehý
Režie: Claude Zidi
Hrají: Louis de Funés, Annie Girardot, Maurice Risch, Jean-Jacques Moreau
Země: France
Žánr: Comedy
Délka: 97 minut

Pan Guillaume je nesmlouvavý muž, geniální podnikatel a tvrdohlavý manžel. Paní Bernadette je energická žena, neméně tvrdohlavá manželka a náruživá zahradnice. Jejich manželství je věčný souboj technického talentu a podnikatelských schopností a lásky k přírodě. Stačí jedna výhodná zakázka od Japonců a život paní Bernadette se obrátí naruby. První to "odnese" její zimní zahrada - co se dá dělat, přece svého muže miluje, ale když se obráběcí stroje dostanou i do její ložnice a ona má spánek vyměřený na minutu přesně, vyrazí do protiútoku. A pomsta zklamané manželky stojí rozhodně za to.

Bella a Sebastian

Délka: 78 minut ( 3*26 min) – 1. díl
Délka: 78 minut ( 3*26 min) – 2. díl
Délka: 78 minut ( 3*26 min) – 3. díl

Příběhy malého chlapce Sebastiana a jeho fenky Belly z horské vesničky, kde bydlí mimo jiných i chlapcův dědeček. Správný poprask nastane v době, kdy mezi "uzavřenou" společnost vesničanů přichází pašerák drog Norbert. Nebyla by to ale chytrá Bella, kdyby něco jejímu čumáku uteklo a Sebastian si toho nevšiml...

Bílá masajka
Režie: Hermine Huntgeburth
Hrají: Nina Hoss, Jacky Ido, Katja Flint, Antonio Prester
Délka: 126 minut

Na konci dovolené v Keni se Carola (Nina Hoss) setká s Lemalianem (Jacky Ido), válečníkem z kmene Samburu, který se svými zbraněmi a v tradičním kmenovém obleku působí strhujícím dojmem. Fascinovaná Carola se do něj bláznivě zamiluje, což má fatální důsledky. Impulzivně zruší zpáteční let a svého přítele (Janek Rieke) pošle domů samotného. V Keni se pak pustí do hledání Lemaliana. Po zničující cestě africkou divočinou potká v Maralalu Elisabeth (Katja Flint), s níž se spřátelí. Ve městě pak konečně najde také svého Lemaliana a následuje jej do jeho vesnice Barsaloi. Carola se rozhodne zapomenout na svůj předešlý život ve Švýcarsku a s obrovskou energií se snaží překonat všechny překážky odlišné civilizace a začít v Africe nový život. To, co považovala za největší lásku ve svém životě, se však změní v utrpení - v dobrodružství mezi nebem a peklem, v jehož průběhu si sáhne až na dno sil.

Vydrýsek
Námět, scénář a režie: Václav Chaloupek
Délka: 105 minut

Oblíbený večerníček o mláděti vydry – Vydrýskovi. Vydrýsek prožívá spoustu dobrodružství – je chycen, utíká ze zajetí, učí se žít a lovit ve volné přírodě, setkává se s řadou zvířat, poznává přátelství a taky bojuje o holý život.

Zázrační pejsci
Délka: 90 minut

Stěhování nemá nikdo moc rád a ani Charlie není zrovna nadšený, že musí opustit své kamarády a všechno, co zná a má rád. Jenže co se dá dělat, už přijíždějí do nového domu, který má jednu velkou nevýhodu. Nesmí v něm žít žádné domácí zvíře. Charlie sice žádné nemá, ale brzy po příjezdu si najde skvělou psí kamarádku, která má navíc krásná štěňátka. Nejsou to ale obyčejní psi, jsou zázrační, umí totiž uzdravit lidi. Charlie se chce o všechny pejsky postarat, jak nejlépe umí, ale nejdřív musí vyřešit, kam je schovat.

Rafťáci
Režie: Karel Janák
Hrají: Vojtěch Kotek, Jiří Mádl, Veronika Freimanová, Pavla Tomicova
Žánr: Comedy
Délka: 104 minut

Osvědčená dvojka Vojta Kotek s Jirkou Mádlem se pod režijním doprovodem Karla Janáka nedobrovolně vydávají na dovolenou s rodiči.Filip si plánuje,že o prázdninách sbalí nějakou roštěnku,jenže s rodinkou a přísným instruktorem za zadkem to není jen tak.Nakonec s Danym objeví dívčí vodácký tábor a otevírají se před nimi netušené možnosti... Vedle krásných holek(třeba finalistka České Miss Sandra Vídenská)se kolem kluků motá taky Antonín Duchoslav,známý jako Viky z filmu Sněžěnky a machři,který vyfásnul roli,,hrubého hovada",co klukům leze do zelí a balí vodačky.

Bílá tlapka
Délka: 88 minut

Garrett je rozmazlený kluk, kterého máma vzala na prázdniny na Aljašku v naději, že se trochu zklidní. Garrett je však otrávený jako vždycky. Ale jen do doby, kdy najde mládě rosomáka, které si okamžitě oblíbí. Protože má rosomák bílou tlapku, pojmenuje ho, jak jinak, Bílá tlapka. Společně si užijí fantastické prázdniny, jenže pak musí Garrett odjet domů a s Bílou tlapkou se rozloučit. Setkají se o příštích prázdninách znovu?

O život
Délka: 85 minut

Nová komedie Milana Šteindlera s Vojtou Kotkem v hlavní roli Michal (Vojta Kotek) se zúčastní oslavy na lesní chatě. Řízením osudu zbude po skončení oslavy na chatě sám s dívkou Zitou (Dorota Nvotová), kterou vidí prvně v životě. I když není zrovna jeho typ, pod vlivem výjimečných okolností s ní prožije vášnivou noc. Vlivem lapálie, která se jim stane jsou nuceni spěchat zpět do města.
Náhle jde sice „o život“, ale poněkud jiným způsobem a obráceně, než jsme zvyklí. Z chaty uprostřed lesů se vydávají ještě v noci na cestu, aby vše vyřešili. Do cesty se jim v jako v každé správné road-movie staví nečekané překážky a všechno se komplikuje víc než z počátku čekali, takže je tu dost dramatických situací pro to, aby se Michal se Zitou postupně o sobě dověděli víc a zjistili, co všechno mají společného. Jejich cestu navíc doprovází záhadná bytost (Robert Nebřenský) a postava (Bob Klepl), kterou můžeme označit jako duch zemřelého. Všechny postavy se v průběhu filmu navíc různě propojují a vše spěje k překvapivému rozuzlení......

Pension pro svobodné pány

Režie: Jirí Krejcík
Hrají: Iva Janzurová, Josef Abrhám, Jirí Hrzán, Vera Ferbasová
Délka: 100 minut

Dle divadelní hry irského spisovatele Seana O´Caseyho. Bláznivá komedie o příhodách jedné noci a časného rána, která se odehrává v přísně vedeném pensionu pro svobodné pány.

Mr. Bean 1
Délka: 171 minut

Mr. Bean
Dobrou noc, pane Beane
Trampoty pana Beana
Pozor na dítě, pane Beane

Bonusy:
- nejlepší kousky
- vzpomínky pana Beana na dobré i špatné časy z posledních let
- výběr těch nejoblíbenějších momentu ze seriálu

Mr. Bean 2
Délka: 175 minut

Pan Bean jde do města
Pan Bean opět jezdí
Udělejte to sám, pane Beane
Pan Bean v pokoji 426
Vlasy od pana Beana

Bonusy:
- příběh pana Beana: tento 50 min. film přináší příběh o zrodu a proměnách celosvětově proslulého komického hrdiny
- rozhovory s Rowanem Atkinsonem a záběry z jeho prvních divadelních výstupu

Mr. Bean 3
Délka: 145 minut

Návrat pana Beana
Zpátky do školy, pane Beane
Veselé Vánoce, pane Beane
Odpal, pane Beane
Starosti s panem Beanem

Bonusy:
- autobusová zastávka: čekání s tlupou pitomých lidí na pitomý autobus
- knihovna: v místní knihovně jsem si neuvěřitelně užil!

Univerzální uklízečka

Režie: Niall Johnson
Hrají: Rowan Atkinson, Kristin Scott Thomas, Maggie Smith, Patrick Swayze
Délka: 99 minut

Rowan Atkinson se po třech letech vrací na filmová plátna. Hraje muže tak zabraného do psaní perfektního kázání, že ani netuší, že jeho manželka ho podvádí nebo že jeho dorůstající děti jsou chuligáni. Reverend Walter Goodfellow je místní vikář, který žije se svojí ženou Glorií a svými dvěma dětmi v malém anglickém městě Little Wallop. Gloria se vážně snaží si udržet dekorum vikářovy ženy, ale brzy zjistí, že její děti a její beznadějný manžel jsou pro ni málo. Touží po spáse a ta přichází v podobě Grace - okouzlující, diskrétní hospodyně, která má svoji vlastní definici údržby domu a neuvěřitelnou dovednost řešení problémů. Grace se rozhodne vzít vše do svých rukou a zbavit město všech špinavých tajemství.

Seznamte se,  Joe Black
Režie: Martin Brest
Hrají: Brad Pitt, Anthony Hopkins, Claire Forlani, Jake Weber
Země: USA
Žánr: Fantasy,Mystery,Romance,Drama
Délka : 172 minut

Mediální magnát William Parrish si užívá života plnými doušky. I pro něho i však jednoho dne příjde Smrt. Ta mu ale udělá zcela vyjímečnou nabídku - časový odklad za možnost přiučit se něco o lidech. V podobě sympatického světlovlasého mladíka, který si říká Joe, tak Smrt vstoupí nejen do Parrishova života, ale i do života jeho krásné dcery. Tím, že se dívka do Joea zamiluje, se vše mění. Smrt v lidském těle poznává, co je to láska a hrozivá osudovost budoucnosti náhle dostává pro všechny nový rozměr...

S tebou mě baví svět
Režie: Marie Polednáková
Hrají: Július Satinský, Jana Sulcová, Václav Postránecký, Eliska Balzerová
Žánr: Comedy, Family
Délka: 83 minut

Každoroční pánská jízda tří otců se vlivem razantního zásahu manželek stává něčím jako mateřskou školou v zimní přírodě. Ukáže se, že v jistých situacích jsou otcové lepšími mámami nežli mámy samé, což platí hlavně tehdy, když mámy nejsou v dohledu. Jejich výchovné metody jsou velmi svérázné a vyvolávají plno zmatků a úsměvných situací....

Zvířátka z farmy 3
Délka: 84 minut

Vítejte na farmě, kde bydlí jen zvířátka, která zažívají každý den nová dobrodružství a legrační příhody. O farmaření toho sice moc neví, zato je baví mezi sebou pořád soupeřit a o něco se dohadovat. Když je ale třeba, dokážou se společnými silami dostat ze všech nesnází. Legračnější farmu nenajdete!

Rozvrat
Délka: 97 minut

Dva šedesátníci mají problémy v erotickém životě. Rozvedený Paul je řeší tím, že nosí neustále při sobě pomůcku, ale Claude se svěří do rukou odborníkovi. Ten zjistí, že je na vině cukrovka, ale ono nejde ani tak o příčinu, jako o následek. Sexuolog nabídne Paulovi několik způsobů, jak pomoci. Claude se rozhodne probrat vše nejdříve se svou ženou. Fanny Ardant se coby chápající a milující manželka v tu chvíli však zachová pro mužské ego zcela nepatřičně....

Akce Mojžíš
Délka: 89 minut

Krásný film pro děti i dospělé pojednává o rodince žijící na venkově u moře. Je součástí cyklu čtyř filmů Svědectví barevného ostrova (Akce Mojžíš, Svatba s překážkami, Piráti na Albertině, Ztroskotání na ostrově). Jistě si leckdo vzpomene na malou holčičku Skrolan, jejího bernardýna a veselé příhody, které u moře společně prožívali...

Svatba s překážkami
Délka: 91 minut

Dětský film z cyklu Svědectví barevného ostrova o jedné ''normální'' rodince žijící na venkově u moře přináší nová dobrodružství všech známých kamarádů. Při jejich sledování se pobaví nejen děti, ale i dospělí.

S čerty nejsou žerty
Režie: Hynek Bocan
Hrají: Vladimír Dlouhý, Ondřej Vetchý, Jana Dítetová, Josef Kemr
Délka: 91 minut

Chamtivá macecha připraví svého nevlastního syna Petra o všechno, včetně dědictví po jeho otci. Petr se mezitím seznámí s dcerami místního knížete, když je zachrání při projížďce, při které se jim splašili koně a zaujme ho vyzývavá Angelína. Petr však pro ni nic neznamená. To její sestra Anděla, hodná a skromná, se do Petra hned zamiluje. Petrova macecha se neštítí ničeho, a aby se ho zbavila, spikne se s místním správcem – společně proti Petrovi kují pikle a pošlou ho do vězení a poté i na vojnu. Petr však uteče a protlouká se světem. Když už neví kudy kam, potká věrného a spravedlivého přítele – samotného čerta…

Aladinova kouzelná lampa
Délka: 84 minut

Ruská filmová verze barvité orientální pohádky. Zlý kouzelník Maghribian požádal hvězdy, aby mu prozradily jméno muže, který najde kouzelnou lampu, která umí dělat zázraky. Kouzelná lampa pomůže Aladinovi ochránit jeho lásku a zvítězit nad Maghribianem.

Princezna na hrášku
Délka: 74 minut

V jednom království nastal čas, aby se princ oženil – jeho nastávající však musela být skutečná princezna. Na vrata pověsili výzvu: “ Hledá se princezna”. Nato se však objevila jen malá a na kost promočená dívenka, která nevykazovala vůbec žádnou vznešenost. Proto se tedy princ musel vydat na cesty, aby si našel vhodnou partnerku. Zde začínají princova dobrodružství.

Dáma na kolejích
Režie: Ladislav Rychman
Hrají: Jiřina Bohdalová, Radoslav Brzobohatý, Frantisek Peterka, Libuse Geprtová
Délka: 77 minut

Řidička tramvaje Marie má na krku každodenní kolotoč povinností: práce, děti, jesle, nákupy, čistírna. Dělá to ráda, protože svého muže miluje. Situace se však změní, když na Malostranském náměstí uvidí manžela Václava, který objímá elegantní blondýnku. Oba mají kufříky a vracejí se ze služební cesty. Marii se zhroutí svět, opustí tramvaj, která ucpe náměstí. Domů však už přichází s bojovnou písničkou. Komická postavička v dlouhém kabátě šoféra Dopravního podniku vybere všechny úspory z banky, vtrhne na módní přehlídku, zkoupí všechny modely a začne se měnit na dámu. Zkoncuje s podřadným postavením pracující vdané ženy a matky.

Mrazík
Délka: 84 minut

Legendární ruská pohádka o pracovité Nastěnce, statečném, ale samolibém Ivanovi a lásce, která si poradí se zlou macechou stejně jako s mrazivým kouzlem berly mrazilky. Bylo nebylo, žil kdysi stařeček, který měl hodnou a pracovitou dceru Nastěnku, jenže si vzal za ženu zlou, která je oba týrala stejně jako její rozmazlená dcera Marfuša. A protože Marfuša příliš krásy nepobrala, o to víc macecha nenáviděla půvabnou Nastěnku, a přemýšlela jak se jí zbavit, až ji nakonec jedné kruté zimy do lesa vyhnala a doufala, že tam zmrzne nebo ji vlci sežerou. V lese naštěstí pečoval o zasněžené stromy kouzelný Mrazík, strážce zimního lesa, car metelice a bouře. A ten, protože byl spravedlivý, pomohl Nastěnce a postaral se oni. A ve stejný čas, ovšem na jiném místě zas, vydal se do světa pohledný silák Ivan. Loupežníky přemohl, s ježibabou si poradil, ale dědečka hříbečka urazil, takže se stal medvědem a musel konati dobré skutky, aby znovu získal zpět své lidskou tvář. Však to všechno dobře znáte, vždyť s touhle pohádkou se na televizních obrazovkách setkáváte rok co rok už více než třicet let.

Vratné láhve
Režie: Jan Sverák
Hrají: Nella Boudová, Daniela Kolárová, Pavel Landovský, Jiří Macháček
Délka: 100 minut

Dlouho očekávaná rodinná komedie scenáristy Zdeňka Svěráka a režiséra Jana Svěráka uzavírá volnou trilogii, kterou započala na Oscara® nominovaná Obecná škola, na níž navázal mezinárodně úspěšný film Kolja, oceněný Oscarem®
za nejlepší neanglicky mluvený film roku 1996. Vratné lahve jsou po šesti letech dalším českým filmem (po Tmavomodrém světě), který překročil hranici jednoho milionu diváků a zároveň vůbec nejúspěšnější film v tržbách v historii České republiky.

Mamma Mia! The Movie
Režie:    Phyllida Lloyd
Hrají:     Meryl Streep, Colin Firth, Amanda Seyfried, Pierce Brosnan, Julie Walters, Stellan Skarsgård, Christine Baranski, Dominic Cooper
Délka: 104 minut

Idylický řecký ostrov, holka na vdávání, jedna potrhlá matka, tři potenciální otcové a nesmrtelná ABBA. Jak se to rýmuje? Náramně. Divadelní muzikálovou show Mamma Mia! obsahující všechny zmíněné ingredience vidělo v osmi různých jazykových verzích přes 30 miliónů lidí. Jejich řady teď geometricky narostou, protože tvůrci původního muzikálu se „své dítě“ rozhodli pojmout jako celovečerní film. A aby Mamma Mia! na stříbrném plátně dostala punc mimořádnosti, obsadili do hlavních rolí Meryl Streep a Pierce Brosnana.
Mladičká Sophie (Amanda Seyfried) žije s mírně šílenou matkou Donnou (Meryl Streep) na řeckém ostrůvku Kalokairi, kde vedou lehce uvadající rodinný hotýlek. Ani s jednou není k vydržení, protože se Sophie bude záhy vdávat. Zatímco Donna si v téhle souvislosti dělá ryze praktické starosti, Sophie řeši jediný problém – kdo ji odvede k oltáři. Nalezený matčin deník totiž odhalil, že se Donna v době kriticky blízké Sophiinu početí spustila hned se třemi chlapci. Podnikavá dívka, která zdědila matčinu excentričnost, nelení a všechny tři na svatbu pozve. A oni (rozevlátý obchodník Sam – Pierce Brosnan, upjatý bankéř Harry – Colin Firth, svérázný dobrodruh Bill – Stellan Skarsgĺrd) přijedou. Do obřadu zbývá čtyřiadvacet hodin. Během nich bude nevěsta muset najít toho pravého. A protože Donna neměla o příjezdu tří připomínek hříchů mládí ani ponětí, bude na Kalokairi veselo i bez svatby.
Příběh křišťálově čistý jako voda v každé lepší řecké zátoce dějově posouvají dopředu písničky od ABBA neodolatelně nazpívané hvězdami filmu. Když Donna popisuje svou špatnou finanční situaci, zazní Money, Money, Money, ve chvíli, kdy narazí na bývalé milence, spustí Mamma Mia!, a tak je to od začátku do konce, žádný hit z produkce ABBA nezůstane ležet ladem.

Princ a já
Režie: Martha Coolidge
Hrají: Julia Stiles, Luke Mably, Ben Miller, Miranda Richardson
Délka: 107 minut

Paige má o své budoucnosti jasno. Náročná studentka medicíny na univerzitě ve Wiisconsinu neví o ničem, co by ji karaiéře lékařky mohlo zabrábit. Pak ale potká Edwarda, neodolatelného playboye a zároveň koruního prince Dánska. Nepoznán se zapíše na Paidinu školu , aby našel sám sebe a vyhnul se svému předurčření být králem. Pracuje s Paige v jedné laboratoři  a jako kolegové objeví, že je spojuje víc než jen studijní program.

Princ a já 2
Režie: Martha Coolidge
Hrají: Julia Stiles, Luke Mably, Ben Miller, Miranda Richardson
Délka: 114 minut

Několik týdnů před plánovanou svatbou následníka dánského trůnu Edwarda a studentky medicíny Paige se jejich vztah i budoucnost království ocitá v ohrožení. Je totiž připomenut starý zákon, že jako královský dědic si může vzít pouze ženu urozeného původu – v jiném případě se musí vzdát koruny. Srdci se ale nedá poroučet….

Našli mě naši
Režie: Greg Glienna
Hrají: Rose Abdoo, Christine Baranski, Kathy Bates, Ed Begley Jr.
Země: USA
Žánr: Komedie
Délka: 87 minut

Co se stane, když najdete své biologické rodiče a oni zdaleka nesplňují vaše skryté představy?
Bláznivá komedie s hvězdným obsazením o tom, co se stane, když přijdou na krátkou návštěvu a zůstanou navždy. Váš život už nikdy nebude jako předtím...

Pat a Mat
Délka: 125 minut

14 epizod z dílny původních tvůrců Pata a Mata

Léto s kovbojem
Režie: Ivo Novák
Hrají: Daniela Kolárová, Jaromír Hanzlík, Oldřich Vízner, Jirí Pleskot
Délka: 90 minut

Hlavními postavami je mladá psycholožka Doubravka a vesnický mladík Honza Macháček. On je traktorista, který při ztřeštěné sázce dočasně přišel o řidičský průkaz, takže teď pase družstevní stádo krav, ona je na chatě se svým chlapcem Bobou, který nepříliš úspěšně studuje medicínu a právě se připravuje na opravné zkoušky. Honzova bezprostřednost, optimismus a přístup k životu i práci ostře kontrastuje se sobeckým, slabošským a nevyrovnaným Bobou a Doubravka si stále víc uvědomuje, že její cit k Bobovi zmizel a doopravdy má vlastně ráda Honzu. Otázkou je, jak se na takovou partii bude dívat její poněkud konzervativní rodina.

Zabil jsem Einsteina, pánové
Režie: Oldrich Lipský
Hrají: Svatopluk Benes, Josef Beyvl, Josef Bláha, Jana Brejchová
Délka: 95 minut

Blízká budoucnost: Díky dávnému objevu Alberta Einsteina byla sestrojena tzv. G - bomba, která ohrozila budoucnost lidstva. Ženám rostou bujné plnovousy a ztrácejí schopnost rodit děti. Řešení je prosté: vědecká expedice pod vedením profesora Moora (Jiří Sovák) se vrátí v čase do Vídně roku 1911 a zavraždí Alberta Einsteina. Jenže něco jiného je sebedokonalejší plán a něco zcela jiného jeho dokonalé provedení... (Oskar)

Pane, vy jste vdova!
Scénárista: Milos Macourek, Václav Vorlícek
Režie: Václav Vorlícek
Hrají: Jirí Hrzán, Eduard Cupák, Iva Janzurová, Olga Schoberová
Délka: 98 minut

Fiktivní evropské království, blíže nespecifikovaná současnost: Během politováníhodné nehody při vojenské přehlídce se král Rosebud IV. (Jiří Sovák) rozhodne pro realizaci revoluční myšlenky: zruší armádu! Aby se vyhnul případným komplikacím, nechá si od astrologa Stuarta Hamplea (Jiří Hrzán) sestavit horoskop. Hample krále upozorní, že se na něj chystá atentát. Hvězdy nelžou - zhrzení příslušníci armády v čele s generálem Otisem (Čestmír Řanda) skutečně připravují atentát, a aby se král nedozvěděl o jejich dalších plánech, usnesou se, že Stuart Hample musí zemřít.Díky nevídaným schopnostem plastického chirurga, profesora Sommera (Miloš Kopecký), lze v této zemi uchovat mozek zemřelého člověka se všemi jeho funkcemi. Na tom také stojí plán atentátníků: chtějí, aby krále zavraždila umělá dvojnice herečky Evelyny Kellettiové (Iva Janžurová), jejímuž umění se panovník koří. Do těla duplikátu chtějí dát voperovat mozek vražedkyně Stubové (Helena Růžičková). Jenže na Sommerově klinice dojde k záměně mozků a do hry znovu vstupuje Stuart Hample, čímž se uvede do chodu řada bláznivých situací, dalších záměn a neplánovaných úmrtí. (Oskar)

Karate Dog
Režie: Bob Clark
Hrají: Jon Voight, Chevy Chase, Simon Rex, Jaime Pressly
Délka: 81 minut

Detektiv Peter Fowler vyšetřuje záhadnou vraždu v čínské čtvrti, jejímž jediným svědkem je pes jménem Cho-Cho. Peter se nestačí divit, když zjistí, že Cho-Cho nejenže mluví, ale bojové umění ovládá lépe než Bruce Lee a jeho vtipným poznámkám se nevyrovná ani špionátor z Austin Powers. Zázračný mluvící pes se společně s Peterem pouští do dalšího pátrání, které je zavede na populární chrtí závodiště, jehož majitelem je bohatý a mocný podnikatel Hamilton Cage (John Voight). Tady náhodou narazí na zákeřné spiknutí a oba se tak ocitají v ohrožení života...

Hříšný tanec 2
Režie: Guy Ferland
Hrají: Diego Luna, Romola Garai, Sela Ward, John Slattery
Délka: 86 minut

    Tento romantický milostný příběh sice není pokračováním Hříšného tance z roku 1987, ale postavy i zápletka jsou podobné. Vypráví o první lásce americké studentky Katey (R. Garaiová) a sympatického Kubánce Javiera (D. Luna) v Havaně na konci 50. let. Romantický milostný příběh, odehrávající se v Havaně na konci 50. let, není pokračováním slavného Hříšného tance z roku 1987. Scénář se inspiroval skutečnými zážitky choreografky a producentky JoAnn Jansenové, ale postavy i zápletka vyprávění se podobají originálu a Patrick Swayze se v něm mihne v epizodní postavě tanečního instruktora. Osmnáctiletá americká studentka Katey Millerová přijíždí v listopadu roku 1958 s rodiči a mladší sestrou na Kubu. Otec získal v Havaně lukrativní práci, ale Katey tu zprvu není příliš šťastná. Všechno se změní, když se seznámí se sympatickým Javierem. Mladík, který pracuje jako číšník v hotelu, zavede Katey do lidové tančírny La Rosa Negra a tajně se spolu začnou připravovat na vánoční taneční soutěž v hotelu Palace. Mezi plavou Američankou (hraje ji Romola Garaiovoá) a černookým Kubáncem (v podání talentovaného Mexičana Diega Luny) se zrodí první láska.

Baba na zabití
Režie: Danny DeVito
Hrají: Ben Stiller, Drew Barrymore, Eileen Essell, Harvey Fierstein
Délka: 89 minut

Černá komedie o zamilované dvojici, která konečně našla byt svých snů. Má to však malý háček - a tím je starší paní, která bydlí v bytě nad nimi. Roztomilá stařenka jim promění život v peklo na zemi. Okolnosti časem donutí Bena a Nancy použít mimořádné prostředky, aby si udrželi klidný domov....Co třeba vražda?

Mercury
Režie: Harold Becker
Hrají: Bruce Willis, Alec Baldwin, Miko Hughes, Chi McBride
Délka: 107 minutes

Agent FBI Art Jeffries byl nespravedlivě převeden na jinou práci, přiníž se dostal do konfliktu s mocnou Národní bezpečností agenturou. Důvodem je devítiletý chlapec Simon geniální autista, kterého měl chránit. Dešifroval totiž přísně tajný kod Mercury zřízení pro práci amerických zpravodajských služeb a fanatický šéf projektu Nick Kudrow je odhodlán zbavit se nejen malého luštitele, ale i všech nopohodlných svědků události. Art se Simonem se proto musí skrývat a v souboji se všemocnou mašinérií riskovat vše. Jeho jedinou nadějí v souboji s časem je Simonův výjimečný matematický talent, pomoc bývalého parťáka a sympatie dívky kterou dvojice uprchlíků náhodou potkala.

Nevěsta na útěku

Režie: Garry Marshall
Hrají: Julia Roberts, Richard Gere, Joan Cusack, Hector Elizondo
Délka: 112 minut

Třikrát utekla svým ženichům od oltáře. Bude čtvrtý ženich ten pravý? Romantická a vtipná komedie od tvůrců filmu "Pretty Woman". Maggie třikrát uteče svým ženichům od oltáře a z jejího příběhu se stane novinový hit. Ike Graham je totiž novinář, který z vyslechnuté hospodské informace napíše atraktivní článek, kterým se chce dostat znovu do přízně redakce. Maggie však uvedené počínání popírá a za zveřejnění svého soukromí chce redakci zažalovat. Ike Graham se tedy pro důkazy vydává do jejího městečka. Zde se právě schyluje ke čtvrté svatbě. Ike se seznámí se všemi bývalými ženichy, přáteli, rodinou i samotnou Maggie. Ta má od této chvíle další problém - Ike Grahama - a plánovaná svatba opět dobře neskončí. Když však konečně Maggie najde toho pravého, jde a požádá ho o ruku...

Fascinujíci svět zvířat: POD MOŘSKOU HLADINOU
Délka: 40 minut

Unikátní kolekce exklizivních záběrů ze života zvířat. Rozmanitost mořského světa je skutečně fascinující. Život zde pulzuje v nejpestřejších podobách od hladiny až po hluboké dno. Stále je co pozorovat a objevovat. Staňte se svědky nádherných i dramatických okamžiků, které nám příroda umí přichystat a tým BBC natočit opravdu nepřekonatelným způsobem.   

Fascinujíci svět zvířat: AUSTRÁLIE
Délka: 52 minut

Grizzly Man
Režie: Werner Herzog
Hrají: Werner Herzog, Carol Dexter, Val Dexter, Sam Egli
Žánr: Document
Délka: 100 minut

Snímek zpracovává příběh experta na medvědy Timothyho Treadwella, který se pravidelně vydával na Aljašku, aby studoval medvědy grizzly a žil s nimi. Dokázal se tomuto ohroženému druhu přiblížit jako nikdo před ním. Jeho vášeň se mu však stala osudnou... Společně se svou přítelkyní Amie se v roce 2003 stali prvními známými oběťmi útoku grizzlyho na člověka a svoji vášeň zaplatili životem.

Četnické humoresky 1
Muži z brněnské ČETNICKÉ pátrací stanice řeší vážné i veselé, tragické i směšné kriminální případy z doby první republiky.
Délka 236 minut

1. SLEPICE VERSUS SLEPIČKA. Četníci musí vypátrat rafinovaného zloděje slepic a tajemného pytláka.
2. VOLAVKA. Delikátní záhada: Kdo znásilňuje mladé tovární dělnice při cestě lesem z večerní směny?
3. MEDOVINA. Krádež včelích úlů by jistě nebyla případem, kdyby si ovšem nechodila s vervou sobě vlastní, stěžovat majitelka ...

Četnické humoresky 2
Délka 232 minut

4. BEÁTA. Mírumilovnou atmosféru ženského kláštera naruší tragická událost. Smrt sestry Beaty je nehoda a nebo je obětí zločinu?
5. KRKATÁ BÁBA. Řešení případu andělíčkářky přeruší závažnější případ zmizení speologa. Jde o nešťastnou náhodu ...?
6. SMĚŠNÝ VRAH. Místní podivín, který obdivuje ženy a vlaky. Avšak na trati je nalezena mrtvá žena ...

Četnické humoresky 3

Délka 219 minut

7. GRUNT. Najít vraha zastřeleného hajného, to je oříšek i pro ostřílené příslušníky brněnské pátrací stanice.
8. FERDA MRAVENEC. Ve višňovém sadu je nalezena mrtvá děvečka. Stopy žádné, podezřelý kdokoliv ...
9. SVATBA. Útěk nebezpečného zločince změní přípravy na svatbu psovoda Toníčka s kuchařkou Andělkou v tragédii

Četnické humoresky 4
Délka 217 minut

10. REPETENT. Kdo je kuriózním pachatelem, který nevybíravým a zapáchavým způsobem "zdobí" katedry vybraných škol?
11. LÁZEŇSKÉ INTERMEZZO. I o dovolené v lázeňském městě narazí správný četník na trestný čin ...
12. ČERNÁ RUKA. Nevýznamná krádež finanční hotovosti se mění v případ celostátního významu ...

Četnické humoresky 5
Délka 177 minut

13. NARODIL SE KRISTUS PÁN. Blíží se čas vánoc, a vykutálený mastičkář, nabízí "zaručený" prostředek proti početí.
14. KLAUDYNKA. Nad vztahy mezi četníky se začala stahovat mračna. Napjatá atmosféra vrcholí nálezem mrtvoly na dně rybníka.

Četnické humoresky 6

Délka 251 minut

15. OHNĚSTRůJCE. Krádež bedniček s dynamitem zajímá i kontrarozvědku a navíc se kolem pátrací stanice potuluje energická novinářka
16. VDAVKY ZA VŠECHNY PRACHY. Novinářka napíše o pátračce článek, který vyjde se skupinovou fotografií všech jejích členů ...
17. OCHOTNÍCI. vyšetřování koňského handlu, stíhání celostátně hledaného vraha a ještě k tomu premiéra ochotnického představení - to všechno musí četníci zvládat.

Četnické humoresky 7
Délka 254 minut

18. ČEST RODU. Dvojnásobná vražda milenců a pátrání v tajemné vyzvědačské aféře, která je propojená se zámkem hraběte Waldera.
19. NÁVRAT. Četníci se zabývají kriminální hádankou, která se odehrála před deseti lety v Americe - kdo je pachatel?
20. TÁTA. O tom, že poctivost se vyplácí, svědčí příběh chudého metaře, který vrátí nalezenou padesátikorunu ...

Četnické humoresky 8
21 - 22. DOKTOR SMRT I, II. Rozmarné prostředí milostných salonů se střídá se smutnými osudy těžce nemocných starých lidí.
23. BOUŘKA. Vesničtí muži, kteří obletují vdovu, statkářku Milenu, si vyřizují své účty tak dramaticky, že musí zasáhnout četníci.

Krtek a kalhotky
Délka : 80 min.

Půvabný animovaný seriál o Krtečkovi, který má hodně přátel a s nimi zažije spoustu dobrodružství?

Merlin
Délka: 182 minut

Překrásné vyprávění o místu zasvěceném míru a lásce jménem Kamelot, o magickém meči Excalibru a nekonečném hledání Svatého Grálu, který má moc uzdravit choré a nasytit hladové.
V tomto klasickém příběhu, kde se střetává dobro a zlo, vypráví starý čaroděj Merlin o tom, jak spolu s králem Artušem bojovali, aby přemohli špatnost a porazili Mab, královnu tmy. Vydejte se tedy do dávných časů krále Artuše, jeho krásné Guinevere a chrabrého rytíře Lancelota.

O loupežníku Rumcajsovi 2
Délka: 93 minut

Rumcajs a Manka žijí v lese Řáholci a čeká je tu spousta dobrodružství a starostí. Jičínské panstvo chce loupežníka a jeho rodinu z lesa vystrnadit.

Čert ví proč
Pohádka
Délka 100 minut

V zemi krále Dobromila se přestala cenit poctivá práce, slušnost, čestnost a úcta mezi lidmi. Do krajiny se místo toho postupně vkrádá moc pekla a tak ti, ve kterých zůstal ještě zbytek slušnosti, raději prchají pryč. Když je v kraji nejhůř, král v bezmocnosti upíše svoji duši peklu a vládu převezme jeho podlý ministr. Tehdy přichází do království nenápadný, veselý snílek Filip. Nikdo netuší, že je to vlastně princ ze sousedního království... Romantický příběh je propletený překvapivými komickými zvraty, napětí se střídá s groteskní veselostí, láska přechází do nenávisti, aby se opět "zázračně" přerodila do čisté lásky.

Hrabě Monte Christo
Délka: 100 minut

Mladý námořník edmont Dantes se krátce před svatbou s milovanou Mercedes stane obětí zákeřného plánu čtyř mužů a bez vysvětlení skončí ze dne na den v kobce pevnosti d'If daleko od snoubenky, otce i kariéry. Po čtrnácti letech se mu podaří uprchnout a dostat se k ohromnému jmění. Jako hrabě Monte Christo se pln touhy po pomstě vrací...Slavný román z pera Alexandra Dumase se dočkal řady filmových a televizních zpracování, z nichž právě verze s Richardem Chamberlainem v hlavní roli patří na poli adaptací tohoto fascinujícího příběhu mezi nejoblíbenější.

Pohádka ze zátoky
Délka: 80 minut

Křeček Hammy, krysa Roderick a morče GP jsou nerozluční kamarádi. Bezstarostně žijí na mělčině malé říčky. Mohutný déšť je strhne do rozbouřené vody, která je zanese do neznámých končin. Vydávají se na dlouhou a nebezpečnou cestu domů. Zažijí plno legračních příhod, napínavých dobrodružství a poznají nové přátele. Ale nejtěžší boj na ně čeká doma. Jejich mělčina je v ohrožení. Usadila se tam zákeřná banda Tlustých Koček…


Obojek
Délka: 99 minut

Velká diamantová loupež, zrada kompliců a antihrdina Frank Warren, který své kolegy převeze, protože lup stačí ukrýt. Skončí v experimentálním vězení beze zdí, kde vládne psychopatický Holliday. Vězeňský experiment funguje na principu výbušných obojků, které mají vždy dva různí vězni, kteří o sobě nevědí, na krku a nesmí seod sebe vzdálit na vzdálenost větší než pár desítek metrů. Frank musí najít svého "obojkového parťáka," uprchnout, vydat se za ukrytýmio diamanty a vypořádat se s bývalými komplici, kteří jsou