Die neue Tauplitz   

Moderní sedačkové lanovky, vleky, sjezdovky a zasněžovací zařízení umožňují dokonalý požitek ze zimního sportu lyžařům i příznivcům jízdy na snowboardu. Zasněžovací zařízení na 7 km dlouhém sjezdu do Tauplitz zaručuje jistotu sněhu až do údolí. Velkoryse přestavěné sjezdovky na údolním sjezdu do Tauplitz vytvářejí více prostoru pro vaše lyžařské zážitky. Nový přibližovací vlek ke sjezdovkám do Tauplitz nabízí ještě větší komfort - již od parkoviště Tauplitzalm.

 

  • Tato lyžařská oblast má slunnou terasovitou polohu, nachází se ve vysokohorském terénu a z větší části nad hranicí růstu stromů.
  • Zdejší sjezdy vytvořené přírodou splní všechna přání pro každé gusto a stupeň lyžařské dovednosti.
  • Rozlehlé sjezdovky nabízí i během hlavni sezony dostatek volnosti pohybu pro plné vytáčení carvingových oblouků.
  • Hory, sahající až do výšky 1.965 m  nabízí spoustu přírodního sněhu a volného prostoru pro úžasné sjezdy v hlubokém sněhu a široko daleko největší terény pro freeride se smělými skoky pro snowboardisty i lyžaře.
  • Na sportovních běžeckých tratích trénuje nejen elita běžeckého lyžování.

Díky příhodní zeměpisné poloze je Tauplitz jednou ze sněhově nejjistějších oblastí Rakouska. Záznamy dokládají výšku sněhu až do 5 metrů. Ještě v březnu zde zpravidla leží více než 3 metry (eldorádo pro lyžování na sluníčku).
Navíc je v k dispozici moderní zasněžovací zařízení od vrcholků až do údolí. Díky tomu vám Die neue Tauplitzmůže nabídnout »jistotu sněhu od začátku prosince do poloviny dubna«.

Provozní doby na nové Tauplitz  

 

Hlavní sezóna:  20. 12. 2009 - 14. 03. 2010

Vedlejší sezóny:  28. 11. 2009 - 19. 12. 2009 a 15. 03. 2010 - 11. 04. 2010

Všechny sedačkové lanovky a vleky jsou v provozu od 9.00 do 16:00 hod.

Pokladna Tauplitz je otevřena od 9.00 do 16.00 hod.

Ceny skipasů: www.dietauplitz.com/index.php?id=49&L=4

https://www.sielok.hu/images/siterkepek/tauplitz.jpg