Dachsteinská Mamutí a Obří ledová jeskyně

28.03.2009 17:21

Obří ledová jeskyně, patří k největších ledovým jeskynním systémům Evropy.  Nachází se v oblasti Dachstein nedaleko Hallstattu v Rakousku.Vchody pro trasy turistů se nalézají v nadmořské výšce 1418m a 1458m. Celá jeskyně se rozděluje do několika částí, největší z nich jsou Dóm krále Artuše, Ledový palác, Dóm Parzival, Dóm Tristana, Krápníkový dóm a Ledová kaplička. Obří ledová jeskyně (Rieseneishöhle) je unikátní velkým množstvím ledu, který navíc i v období klimatických změn (zatím) stále přibývá. Největší ledová homole měří skoro deset metrů a místy půjdete po ledu až 25 metrů silném. I v létě se připravte na teplotu kolem nuly a taky na zdolání více než pěti set schodů.

Mamutí jeskyně je bez ledu a patří rovněž k největším jeskynním systémům v Evropě. Mammuthöhle, je nazvaná nikoli podle mamutů-zvířat, ale podle kolosálních rozměrů zdejších podzemních prostor. Prohlídka se blíží 2 hodinám.

Do Obří ledové i Mamutí jeskyně musíte dosti vysoko do hor, obě se nacházejí asi deset minut chůze od mezistanice lanovky na Krippenstein. Přístup k nim umožňuje lanovka z Obertraunu.

Zpět