Soutězka Lichtensteinklamm

28.03.2009 20:31

Lichtensteinklamm je známá a hojně navštěvovaná soutěska u města St. Johann. Svou návštěvností připomíná třeba naši Pravčickou bránu, zvláště za pěkného počasí. Na začátku soutěsky zaplatíte  vstupné 3,5 Euro a pak už jdete vstříc bouřící vodě sevřené mezi vysokými stěnami skal (kromě vstupného prodávají u vchodu několik druhů superkýčovitých suvenýrů, kterým čeští trpaslíci nesahají ani po kolena).

Pevnou cestu brzy vystřídají dřevěné mostky uchycené ve skále, případně tunely proražené ve skalním masivu. Cesta končí zhruba po půl hodině u velkého vodopádu.

Celá soutěska je neuvěřitelně fotogenická. Voda se dravě valí přes kameny, které mají nádhernou strukturu. Dají se tak fotit obrázky rozhýbané vody a strnulých kamenů se zajímavou strukturou. A jak to tu musí krásně vypadat na podzim!

Na druhou stranu je třeba se při focení vyrovnat se dvěma základními omezeními.

  • je vhodné vybrat si den, kdy v soutězce nebudou takové davy turistů (neb jakmile jsem na dřevěném mostku postavíte stativ, zablokujete dopravu oběma směry, což ostatní turisté nemusí nést s chladnou hlavou)
  • v sevřené soutěsce není příliš světla, takže dobrý stativ je naprostou nutností
Zpět