Schladming- Dachstein

„Dělejte si, co chcete!“ To slibuje Dachstein – a můžete to i uskutečnit! V Dachsteinu je možné lyžování, jízda na snowboardu, lyžování na běžkách, lyžařské túry, šplhání, pěší výlety, horolezectví a paragliding. Zlatý hřeb na Dachsteinu v zimě: Běh na lyžích na ledovci Dachstein – 3.000 metrů nad vším v okolí na slunných mírně nakloněných sjezdovkách; lyžařské trasy Eldorado s „národní lyžařskou túrou Rakouska“ přechodu přes Dachstein a samozřejmě Dachsteinské pasarely; nejúžasnější vyhlídkové plošiny Alp!

Největší štýrská lyžařská oblast je středisko Schladmingských lyžařských houpaček 4 hor. „Schladmingská lyžařská houpačka 4 hor“ spojuje 4 největší štýrské lyžařské vrcholy (Planai, Hochwurzen, Hauser Kaibling a Reiteralm) a 124 kilometrů sjezdovek. Oblast je členem sdružení Ski Amadé, největších lyžařských radovánek v Rakousku, a tak mají hosté možnost pouze s jednou permanentkou sjíždět sjezdovky v délce 860 kilometrů. Areály nabízí nepřeberné množství možností: upravené sjezdovky, kulinářské pikantní pochoutky ve 23 horských chatách, báječná atmosféra velkolepých akcí a jedinečná celková nabídka!

Tato světoznámá lyžařská oblast rakouských Alp nabízející sjezdovky všech stupňů obtížnosti a vybavení na nejvyšší úrovni. Schladming je pravidelným hostitelem špičkových sportovních podniků, např. Světový pohár (známý noční slalom za umělého osvětlení a Super-G) nebo snowboardové šampionáty. Celé středisko je propojeno skibusy, které zdarma spojují jednotlivé lyžařské areály. Přímo z centra Schladmingu vede lanovka na Planai (1894 m n. m.) a z vrcholu pak přes 4 km dlouhá sjezdová trať určená i pro lyžaře nejvyšší výkonnosti. Komu by to nestačilo, má možnost si vyzkoušet večerní lyžování (není v ceně skipasu) a sáňkování (7 km dlouhá osvětlená sáňkařská dráha z vrcholu Hochwurzen), bruslení, plavání v krytém bazénu a další aktivity. Pro běžkaře jsou připraveny stovky kilometrů upravovaných tras. Lyžařská sezóna trvá každoročně od prosince až do poloviny dubna. V jarních a podzimních měsících jsou k dispozici lyžařské i běžkařské tratě na ledovci Dachstein.

 https://www.sielok.hu/images/siterkepek/ramsau.jpg