Salcburk - hudební perla Evropy

Salcburk je ideální turistické místo, všechno je blízko a nabídka zážitků je natolik rozmanitá, že si vybere skutečně každý z Vás. Hned při příjezdu se vyplatí zakoupit kartu Salzburg Card, která funguje jako jízdenka na hromadnou dopravu a zároveň i jako vstupenka na většinu městských i okolních turiticky zajímavých atrakcí. A navíc - nejenže ušetříte, ale navíc se vyhnete tolik nenáviděným frontám.

    Nedaleko se nachází komplex budov, v nichž se každoročně koná festival vážné hudby. Koncertní síně jsou zasazeny do vytesané skály a mají vynikající akustiku.V Salcburském Festspielhausu se nachází údajně největší jeviště v Evropě široké 100m. Za doprovodu místní průvodkyně v dirndlu si můžete prohlédnout sály a zákulisí, aniž zaplatíte minimálně 200,- EUR za lístky do opery. Pokud si tento zážitek můžete dopřít - neváhejte! Přímo od koncertních síní dojdete širokou promenádou až k výtahům vedoucím  do muzea moderního umění.

    Do pozávání dalších městských pamětihodností můžete začít v Muzeu Salcburku, kde se dozvíte o městě od A do Z v moderním způsobem uspořádaných expozicích. Čeká tu na Vás virtuální  projížďka městem s výkladem, sluchátka s áriemi aj.

    V Salcburku nesmíte vynechat hrad Hohensalzburg - nejlépe dochované středověké sídlo v Evropě. Vede na něj lanovka, která Vám ušetří jinak vcelku strmou cestu na hlavní bráně. Kromě nádherného výhledu na celé město zde naleznete několik expozic od první světové války po expouici panenek. Sjedte-li lanovkou dolů, ocitnete se u hlavní brány vedoucí na hřbitov sv. Petra, kde je pochován skladatel Haydn i Mozartova sestra Nannerl. Můžete zde navštívit i katakomby, které překvapivě nevedou pod zem, ale vzhůru po schodech. Když se vydáte okoloDómu, projdete Zlatou uličkou s dobovými vývěsními štty hokynářů, dostanete se přes řeku až k zámku Mirabell. Tam si můžete odpočinout v jeho zahradách, u vodotrysku.