Stubaital -  lyžařský areál: 960 - 3210 m

    Na ledovci Stubaital se každá přicházející zimní sezona zahajuje slavností zvanou „Královský víkend“, a to i přes to, že je také v provozu po celý rok.
V průběhu slavnosti jsou uspořádány různé akce a soutěže pro děti i dospělé. Samozřejmě nechybí ani hudba a zábava. Na samotném Stubaiském ledovci je k dispozici 5 gondol, 7 sedačkových lanovek a 9 vleků. V roce 1959 byla postavena první sedačková lanovka a od roku 1974 je tento rozsáhlý lyžařský areál Rakouska v provozu. Sjezdovky mají všechny 3 stupně obtížnosti. Jako černé slouží neupravované boulovaté svahy. Náročná je 4 km sjezdovka Fernau Mauer s převýšením 700 m. Červené tratě uspokojí dobré lyžaře. Většina tratí je však v obtížnosti modrých. Lyžaři si přijdou na své hlavně v květnu, kdy je tu lyžování nejlepší a sjezdovky lze sjíždět až do výšky 2300 m n. m.

    Počtem kilometrů je Subaital  největší rakouský ledovcový lyžařský areál. Jeho  poloha v blízkosti Innsbrucku láká návštěvníky ke spojení sportovní dovolené s prohlídkou této metropole Tyrolska a dvojnásobného hostitele Olympijských her. Skiareál je  nositelem pečetě ADAC "nejzábavnější skiareál Alp". Více než 140 km sjezdových tratí pro zkušené i začínající lyžaře  je rozdělených do 4 středisek v čele s dominantním ledovcem Stubaier Gletscher. Sjezdovky kolem Schaufelspitze spojující sluneční svahy na Gaisskaru s Fernau-Ferners jsou  centrem vyznavačů freeride. Perfektní podmínky na  105 km sjezdových tratí a 24 moderních vleků korunují „Stubai“ na absolutního krále ledovců. Pro milovníky neupravených strání je nádherný  sjezd Wilde Gruben z ledovce až ke spodní stanici gondoly. Najdete i speciální  carvingovou trať, funparky i dětský skiklub Micky Maus.

Na ledovci je nejvýše položená restaurace v Rakousku Jochdohle (3150 m.n.m.)

 Nna lyžaře-běžce zde čeká 5 km dlouhý upravovaný okruh na ledovci v nadmořské výšce 2600 m či přes 100 km tratí v údolí. Máte zde možnost vyzkoušet si lezecké schopnosti na známé umělé ledové věži či odvahu na sáňkařské dráze romantická Stubaitalbahn.

Elektrická železnice z roku 1904, spojující Innsbruck s městečkem Fulpmes nabízí projížďku o délce 18,2 km. Stubaier Superskipass opravňuje nejen k volnému využívání skibusů, ale také k bezplatné návštěvě bazénů v Neustiftu a Fulpmesu. Zcela určitě Vás nadchne okouzlující, místy až kýčovitě romantická atmosféra 5 typických tyrolských vesniček Schönbergu, Mieders, Telfsu, Fulpmesu a Neustiftu obklopených zasněženými vrcholky okolních horských velikánů.

Nevýhodou je vzájemná lyžařská nepropojenost jednotlivých skiareálů, pro zdatné lyžaře  nepříliš vysoké procento sjezdových tratí nejtěžší obtížnosti a v neposlední řadě i vyšší cena odpovídající vysoké poptávce po tomto údolí a výborné úrovni služeb. Nelze robněž opomenout  oblíbenost tohoto lyžařsklého areálu obyvateli blízkého Innsbrucku - tudíž hrozí přeplněnost areálu o víkendech a svátcích a většina kapacit v údolních městech a vesnicích je plně využita.

Délka sjezdových tratí: 138 km
Počet sjezdových tratí: 48
Délka běžeckých tratí: 120 km
Počet snowparků: 2
Počet kabin, sedaček a vleků: 39
Celková hodinová kapacita: 42600 osob
Převýšení lyžařského areálu: 2250 m

Vzdálenost z České republiky: Praha 565 km, Brno 630 km